• STRONA GŁÓWNA

      • "Czwórka"

        To wspaniała społeczność pracowników, uczniów, rodziców i innych jej sympatyków, która tworzy niepowtarzalną atmosferę współpracy.
      • CIESZYMY SIĘ BARDZO Z TEGO WYRÓŻNIENIA!!!

        Z dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała honorowe wyróżnienie Mazowieckiej Kurator Oświaty w ramach inicjatywy „Szkoła czułości bez obojętności”. To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że wartości takie jak szacunek, empatia, wrażliwość oraz wzajemne wsparcie są ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za wspólne budowanie miejsca, w którym nikt nie jest obojętny na potrzeby drugiego człowieka.
      • GRATULACJE!!!

        Nasz szkolny wolontariat zdobył wyróżnienie w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
      • Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom!!!

        Po raz kolejny otrzymaliśmy nagrodę - ANIOŁY WOLONTARIATU POWIATU OTWOCKIEGO.
      • Wspaniała sportowa inwestycja dla "czwórki"!!!

        Dziękujemy Prezydentowi Miasta Otwocka, Panu Jarosławowi Margielskiemu, za wsparcie tej inicjatywy.
      • Aktualności

            • Wesoły dzień w Parku Julinek🌞

              W środę, 24 czerwca, uczniowie klas 2a i 3c spędzili wyjątkowy dzień w Parku Julinek. Nie zabrakło świetnej zabawy, wielu atrakcji, uśmiechów oraz wspólnie spędzonego czasu. To był dzień pełen radości, integracji i niezapomnianych wrażeń!

            • 🏆Nagrody Prezydenta Miasta Otwocka wręczone🏆

              24 czerwca 2026r. w Miejskim Teatrze im. Stefana Jaracza odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Otwocka - Otwockie Orły 2025/2026.

              Wyróżnienia wręczał Pan Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski oraz Dyrektor Oświaty Miejskiej Pani Hanna Skrzypczak.

              Uhonorowani zostali najwybitniejsi uczniowie otwockich szkół.

            • 🧑‍🤝‍🧑 „Kulturalni w świetlicy” 🧑‍🤝‍🧑

              Z radością ogłaszamy, że całoroczny konkurs „Kulturalni w świetlicy”

              już trzeci rok z rzędu wygrała klasa 3b!

              To najlepszy dowód na to, że w zmobilizowanej i zgranej grupie tkwi siła.

              Nagrodą była pizza ufundowana przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

              Wyniki konkursu w kategorii indywidualnej zostaną ogłoszone podczas zakończenia roku szkolnego.

            • 🏆 Rozstrzygnięcie szkolnego rankingu pochwał i uwag! 🏆

              Z przyjemnością informujemy, że w tym razem zwycięzcami naszego szkolnego rankingu pochwał i uwag zostały klasy 1b oraz 8a!

              Gratulujemy uczniom wzorowej postawy, zaangażowania oraz pozytywnego podejścia do obowiązków szkolnych. W nagrodę zwycięskie klasy miały okazję wspólnie świętować sukces podczas pysznej pizzy , spędzając miło czas w towarzystwie pedagoga i psychologa szkolnego.

            • Dziś obchodzimy Dzień Taty❤️

              Mamy nadzieję, że żaden uczeń nie zapomniał o tym dniu!

              Z tej okazji wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, radości oraz wielu powodów do dumy i uśmiechu każdego dnia.

              Wszystkiego najlepszego!

              Uczniowie z klas 1-3 przygotowali od kilku dni laurki i życzenia dla swoich Tatusiów.

            • Nasza szkoła trwa niemal 100 lat. 🏫

              Wspólna historia i tradycje budują przez pokolenia czworkową społeczność.

              Niestety, w naszej historii były również białe plamy. Nie wiedzieliśmy nic na temat twórcy Czwórki i pierwszego kierownika Antoniego Mieszały.

              Jakież było nasze zaskoczenie, wzruszenie i radość, gdy odezwała się do nas wnuczka Pana Antoniego, Pani Monika Sielużycka. Przekazała nam zdjęcia i dokumenty swojego dziadka.

            • 🌞🌝Co to jest Noc świętojańska?🌞🌝

              Klasa 1A była w Powiatowej Bibliotece Publicznej na zajęciach o nocy świętojańskiej. Dzieci dowiedziały sie, że noc świętojańska, to najkrótsza noc w roku, obchodzona z 23 na 24 czerwca. To słowiańskie święto ognia, wody i miłości, w trakcie którego dominują widowiskowe rytuały, wróżby oraz poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci.

            • Tydzień dla Bezpieczeństwa.

              W ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” w naszej szkole gościliśmy wczoraj funkcjonariuszy Policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, a także przeciwdziałania przemocy i hejtowi w ramach akcji „Tydzień z Misiem Bezpiecznisiem”.

              Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w koszulkach Klubu Przeciwników Przemocy, a w ich strojach dominowały kolory: fioletowy, pomarańczowy i czerwony. Wszystko po to, by wyrazić sprzeciw wobec wszelkich form przemocy, w tym przemocy fizycznej i psychicznej, hejtu oraz cyberprzemocy.

            • 🥉 Wielki sukces „Czwórki”! 🥉

              Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego w r. szk. 2025/2026 w kat. dzieci: dziewczęta i chłopcy.

              To efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i sportowej pasji. Jesteśmy dumni z tak wysokich wyników i cieszymy się, że sport zajmuje ważne miejsce w życiu naszych uczniów.

              Serdecznie gratulujemy sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego Pani Katarzynie Bartoszuk, Panu Łukaszowi Poszalskiemu, Panu Jarosławowi Janiakowi i Panu Igorowi Szymańskiemu.

            • 🏃‍♀️🏃‍♂️Tam, gdzie biegi, tam i my :) 🏃‍♀️🏃‍♂️

              Społeczność „Czwórki” z dumą wzięła udział w jubileuszowym X 24-Godzinnym Integracyjnym Biegu organizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Otwocku.

              To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim do integracji, budowania relacji oraz promowania wartości takich jak wzajemny szacunek, życzliwość i współpraca.

            • "W życiu ważny jest drugi człowiek. Bez niego jest trudno. "

              W dniu 16 VI w sali gimnastycznej, uczniowie klasy 6b, 7a, 7b i 7c uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami FUNDACJI #DRUŻYNABŁAŻEJA.

              Pan Piotr Małek i Błażej Cymerman poruszyli wiele ważnych aspektów funkcjonowania osób niepełnosprawnych, głównie skupiając się na ich aktywności sportowej.

            • ✨ 13 VI w naszej szkole wyjątkowy wieczór – Bal Ósmoklasistów! ✨

              Uczniowie rozpoczęli ten wyjątkowy czas od tradycyjnego poloneza, który jak zawsze nadał uroczysty charakter temu wydarzeniu.

              Nie zabrakło również niespodzianki – ósmoklasiści przygotowali specjalny taniec, który zachwycił wszystkich i pokazał ich zaangażowanie, kreatywność oraz wspólną energię.

              Była chwila na wspomnienia z tych ośmiu wspólnie spędzonych lat. A potem… czas na zabawę!

            • Uroczystość podsumowania Konkursów Przedmiotowych.

              11 czerwca 2026 roku w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie, przeprowadzonych w roku szkolnym 2025/2026.

              Nasza laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego Agata Walenda oraz laureat Kuratoryjnego Konkursu Historycznego Borys Kaczmarczyk otrzymali dyplomy z rąk pani Wioletty Krzyżanowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            • 🌦️Deszcz nie pokrzyżował naszych planów! 🌦️

              Uczniowie z klasy 1a i 2b świetnie bawili się podczas wycieczki do Domu Pracy Twórczej „Granica” w Puszczy Kampinoskiej. Dzień pełen był atrakcji: warsztatów muzycznych, plastycznych (decoupage), przyrodniczych oraz spaceru po pięknej okolicy. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i dużo radości. Był to czas pełen twórczej energii i dobrej atmosfery!

      • Nasi sponsorzy

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MEiN, Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
        • Odnośnik: ?
        • Biblioteka szkolna i pracownia komputerowa.
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Sponsor nagród i fantów w loteriach podczas Pikniku Rodzinnego "Czwórka razem".
        • Michel Studio - Katarzyna i Tomasz Brodiuk
      • Godziny dzwonków

        Czwartek 25.06.2026
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Odnośnik: https://wellbefi.pl/lp-szkola-podstawowa-nr-4-im-jozefa-pilsudskiego-w-otwocku/

        Klikając na grafikę, zostaniesz przekierowany do podstrony, na której znajduje się widżet służący do kontaktu z psychologiem oraz transmisji Live Sesji dla uczniów, rodziców i nauczycieli w naszej szkole.

         

        • EKOCYRKULARNI 2025/2026

        • Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w konkursie "Ekocyrkularni”, lecz tym razem, w jego V edycji. Konkurs ten popularyzuje wiedzę o gospodarce i o obiegu zamkniętym. Jego celem jest m.in. promowanie gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego) oraz ukazanie i docenienie pomysłowych i oryginalnych pozalekcyjnych aktywności szkół i nauczycieli z województwa mazowieckiego w tym obszarze.

          Zachęcamy do zapoznania się z poniższą prezentacją, być może znajdziecie w niej Państwo inspirację dla siebie.

          Poniżej plakatu udostępniamy link do prezentacji.

        • EKOCYRKULARNI

        • Nasza szkoła więła udział w  III edycji konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym "Ekocyrkularni”. Celem konkursu jest m.in. promowanie gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego) oraz ukazanie i docenienie pomysłowych i oryginalnych pozalekcyjnych aktywności szkół i nauczycieli z województwa mazowieckiego w tym obszarze.

          Hasłem "Czwórki" jest "Z tradycją w nowoczesność", dlatego nasze działania doskonale wpisują się w nowatorskie metody i pomysły, które mają sprzyjać ochronie środowiska i uswiadamiac nam jak wielką rolę pełnimy w procesie ochrony naszej planety. 

          Zachęcamy do zapoznania się z poniższą prezentacją, byc może znajdziecie w niej Państwo inspirację dla siebie.

          Ekocyrkularni_2.pptx 

          Prezentacja została stworzona przez Panią Monikę Podniesińską oraz Panią Annę Kapustę.

      • Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie okazane dla

        Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę pluszaków

        dla pacjentów z oddziału onkologicznego

        w Centrum Zdrowia Dziecka

        Otrzymaliśmy podziękowanie za kartki świąteczne

        dla Hospicjum Dziecięcego "Promyczek"

         

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w zimowym "ptakoliczeniu"

         

         

        Otrzymaliśmy kolejne podziękowanie za udział i pomoc w organizacji

        IV Orszaku Trzech Króli

        Otrzymaliśmy kolejne podziękowanie za wsparcie akcji - "Paczka na Kresy".

         

        Po raz kolejny otrzymaliśmy wyróżnienie w podziękowaniu za pracę

        naszej "czwókowej" grupy wolontariatu:

        dyplom i statuetkę Anioła Wolontariatu.

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji mam Marzenie

        za udział w akcji Dzień Pluszowego Misia.

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie od Dyrektora Progimnazjum w Wilnie

        za przekazanie książek do biblioteki szkolnej.

        Otrzymaliśmy podziękowanie od Dyrektora SP nr 1 w Otwocku.

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji - "Paczka na Kresy".

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji - "Szlachetna paczka".

         

        Otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza,

        ANIOŁY WOLONTARIATU POWIATU OTWOCKIEGO

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji - "Rodacy Bohaterom".

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji - Rodzinne Świętowanie.

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji zorganizowanej przez SOS - MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD

         

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie Światowego Dnia Autyzmu

        Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji "Kociaki z Radości"

        Otrzymaliśmy podziękowanie za nasz udział w 31. finale WOŚP w Otwocku.

        Otrzymaliśmy podziękowania za nasz wkład w przygotowania i udział w Orszaku Trzech Króli 2023.

        Otrzymaliśmy kolejne podziękowania za wparcie akcji organizowanej przez Fundaję Bona Fide

        Otrzymaliśmy słowa podziękowania za nasz udział w sadzeniu dębów, upamiętniających lokalnych bohaterów z listy "Sprawiedliwi wśród narodów świata"

        Otrzymaliśmy piękne słowa podziękowania za nasz udział w uroczystościach Nocy Wolności - 15 sierpnia organizowanej przez Miasto Otwock.

         

      • Galeria zdjęć

        • brak danych