• Nasz profil

• Profil szkoły

• Od 1 IX 2017 roku staliśmy się ponownie Szkołą Podstawową po kilkunastu latach funkcjonowania jako Gimnazjum.

W naszych murach znowu pojawili się mali uczniowie, począwszy od klas pierwszych.

Mamy bardzo wymowne i oryginalne LOGO,

którego projekt wykonała pani Maria Mikolajewska - nauczycielka plastyki i techniki w naszym gimnazjum.

.

W naszej szkole kładziemy nacisk na:

* wysoki poziom nauczania,

* indywidualizację procesu nauczania oraz kształtowanie postaw asertywnych, tolerancji i wrażliwości.

Wyróżnia nas wysoka integracja środowiska szkolnego (rodzice, nauczyciele, uczniowie), utrzymywanie stałych kontaktów oraz współpraca z młodzieżą Europy.

Tworzymy bardzo bezpieczne warunki do nauki i wychowania dla naszych uczniów. Staramy się stale tworzyć miłą i przyjazną atmosferę.

Dbamy o wygląd szkoły, o jej wyposażenie i dekorowanie, tak aby nasi podopieczni czuli się w niej dobrze.

Organizujemy bezpłatne zajęcia pozalekcyjne: np. koła przedmiotowe: muzyczne, plastyczne, informatyczne, matematyczne, historyczne, koła zainteresowań: ekologiczne, dramatyczne, SKS.

Umożliwiamy uczniom udział w różnorodnych zawodach oraz konkursach (wewnatrzszkolnych, gminnych, powiatowych oraz ogólnopolskich).

Pozwalamy im na samorealizację podczas imprez pozalekcyjnych i pozaszkolnych (wolontariat, występy artystyczne w przedszkolach, szpitalach i innych instytucjach, dla których nasi uczniowie także niosą nieoceniona pomoc).

Propagujemy wycieczki, zarówno te o charakterze dydaktycznym, jak i wychowawczym.

Dla uczniów szczególnie zdolnych prowadzone są zajęcia indywidualne, a dla uczniów z trudnościami zajęcia wyrównawcze, nauczanie indywidualne, zespoły uczniowskie.

Możemy pochwalić się wysokimi wynikami w egzaminach gimnazjalnych - powyżej średniej wojewódzkiej i powiatowej. Nasi absolwenci kontynuują naukę przede wszystkim w liceach ogólnokształcących - 80%.

Nauczanie języków obcych (angielski i niemiecki) oraz infomatyki odbywa się w grupach nie większych niż 14-15 uczniów, dzięki czemu wzrasta efektywność pracy podczas lekcji. Grupy językowe (język angielski) dzielone są ze względu na poziom wiedzy i umiejętności uczniów, określany na początku pierwszej klasy na podstawie testów diagnozujących.

Zatrudniamy specjalistów:

- pedagog,

- psycholog,

- doradca zawodowy,

- socjoterapeuta,

- reedukator,

- rewalidator,

- logopeda,

Szkoła dysponuje także:

- gabinet medyczny - pani pielęgniarka jest dostępna cztery dni w tygodniu,

- lekarz (przeprowadza badania okresowe),

- sale lekcyjne (pracownie) dostosowane do nauczanych przedmiotów,

- świetlica (do dyspozycji na stałe są dwie sale),

- sala sensoryczna,

- salka logopedyczna,

- salka wypoczynku dzieci i zajęć ze specjalistami,

- sala językowa,

- nowoczesna sala gimnastyczna,

- pracownia komputerowa ze stałym łączem internetowym i z 24 stanowiskami uczniowskimi,

- biblioteka multimedialna z czytelnią,
            - stołówka (oferujemy pyszne, domowe, dwudaniowe obiady),

- placyk zabaw,

- boisko duże, boisko małe, bieżnia, siłownia zewnętrzna.