• Edukacja antysmogowa

• Edukacja antysmogowa w naszej szkole

• Jesteśmy w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

W grudniu 2018 nasza szkoła przystąpiła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Celem programu jest uświadomienie dzieciom i ich rodzicom zagrożeń wynikających z oddychania bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Ten program pokazuje co to jest smog, jakie są główne źródła emisji zanieczyszczeń oraz jak zadbać o czyste powietrze. Ten program przedstawia fakty i obala mity na temat smogu.

SMOG DOTYCZY NAS. Otwock znajduje się na 31 miejscu niechlubnej listy miast najbardziej zanieczyszczonych w EU. Dlatego nasza szkoła włącza się do ogólnopolskiego programu:

WEŹ NIE TRUJ, STOP SMOGOWI !

16 stycznia zostały zamontowane w naszej szkole mierniki aktualnego stanu czystości powietrza w tej części miasta. Informacje te są  prezentowane na tablicy świetlnej, na ścianie frontowej szkoły oraz na bieżąco publikowane na portalu www.esa.nask.pl

W czasie zebrań z rodzicami w dniu 17 stycznia przedstawiliśmy materiały Edukacyjnej Sieci Antysmogowej;

• filmy edukacyjne: Cały ten smog oraz Smog w oczach dzieci
            • prezentacje komputerową pt. Wstrzymaj oddech – coś wisi w powietrzu

Wszystkie klasy szkoły podstawowej realizują zajęcia edukacji antysmogowej na lekcjach wychowawczych.

Klasy I - II realizują zajęcia pt. Co wisi w powietrzu?

Klasy IV - V realizują zajęcia pt. Coś wisi w powietrzu?

Klasy VII - VIII realizują zajęcia pt. Wstrzymaj oddech  SMOG – talk!

Będziemy informować o naszych następnych działaniach.

Koordynatorzy projektu ESA

Pan Łukasz Poszalski i Pani Anna Kapusta.