• PIKNIK RODZINNY W "CZWÓRCE" JUŻ NIEBAWEM!

• Już za tydzień odbędzie się nasz CZWÓRKOWY PIKNIK RODZINNY. Już dzisiaj serdecznie na niego zapraszamy.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasz piknik rękodziełem, przedmiotami na licytację czy konkurs, będziemy bardzo wdzięczni.

• KONKURS - CZYM WG MNIE JEST CYBERBEZPIECZEŃSTWO

• Lubisz nagrywać filmiki? Interesuje Cię świat filmowy? Chcesz zaangażować się w ważny projekt społeczny dot. cyberbezpieczeństwa? TEN KONKURS JEST DLA CIEBIE !!!

Fundacja Rozwoju Cyfrowych Sztuk Filmowych ogłasza konkurs na nagranie filmiku dot. CZYM WG MNIE JEST CYBERBEZPIECZEŃSTWO.

Wymyśl, nagraj, wygraj !!! Czekają bardzo atrakcyjne nagrody !!!

• Przedstawiciele "czwórki" w "Pytaniu na śniadanie" :)

• Dzisiaj nasza uczennica Karina z klasy 5b oraz nauczycielka pani Patrycja Szostak wzięły udział w programie telewizyjnym "Pytanie na Śniadanie". Obydwie opowiadały o Muzycznym Wyzwaniu Chrumasa, projekcie dotyczącym zdrowego odżywiania. Podczas programu Karina zaprezentowała swoją autorską piosenkę.

• Odwiedziny w warszawskim ZOO.

• W ubiegłym tygodniu klasy 2A i 2C były na wycieczce w ZOO. Przy pięknej pogodzie mogliśmy obserwować zwierzęta, a na warsztatach dowiedzieliśmy się jak się nimi opiekować i jak je karmić.

• UDANY TURNIEJ POWIATOWY⚽🏆

• Po zdobyciu Mistrzostwa Otwocka w Piłce Nożnej chłopcy z kl. 4-6 zmierzyli się z najlepszymi zespołami z powiatu otwockiego.

Na ich tle wypadli bardzo dobrze zdobywając 2 miejsce.

Gratulacje !!!

• Kochani ósmoklasiści - jesteśmy z Wami!!!

• Drodzy uczniowie klasy 8a!

Już za chwilę Wasze egzaminy na koniec szkoły. Pamiętajcie, że macie wsparcie całej CZWÓRKI… jedni będą trzymać kciuki, inni wznosić modły za Was. Bez wględu na to, jak będziemy Was wspierali, wierzymy, że dacie z siebie wszystko….

POWODZENIA !!!

• 89. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

• W sobotę 11 maja, z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego PATRONA SZKOŁY, złożyliśmy kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz udaliśmy się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, by oddać hołd jednemu z ojców naszej Niepodległości.

Na uroczystość przybyliśmy na zaproszenie szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Lecha Parelli.

• Pierwsza pomoc - ważna umiejętność!!!

• W czwartek 9 V klasy 1c i 2b odwiedzili druhowie z OSP Karczew, którzy zapoznali naszych uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli jak wezwać służby ratunkowe oraz jak pomóc osobie poszkodowanej. Nasi uczniowie mieli okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomach i przekonać się, że ratowanie ludzi to ciężkie, ale bardzo ważne zadanie.

Bardzo dziękujemy strażakom ochotnikom za jakże ważną lekcję!

Nowo powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Karczew nadal prowadzi nabór i zaprasza wszystkich chętnych w wieku 7-18 lat na swoje zbiórki.

• MEDALE W MISTRZOSTWACH PIŁKI NOŻNEJ

• W rozegranych dziś Mistrzostwach Otwocka w Piłce Nożnej klas 4-6 bardzo dobrze zaprezentowały się nasze "czwórkowe" drużyny. Dziewczęta po zaciętej rywalizacji zajęły 3 miejsce a chłopcy nie mieli sobie równych i po rozegraniu 6 meczów zakończyli turniej na 1 miejscu notując 5 zwycięstw i 1 remis. Duże gratulacje dla naszych reprezentantów oraz naszych trenerów !!!

• Nasi wolontariusze są zawsze pomocni :)

• Wczoraj nasi uczniowie wzięli udział jako wolontariusze w XIX Wojewódzkich Mistrzostwach Lekkoatletycznych dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

Nasi uczniowie wspomagali sędziów w trakcie przebiegu zawodów. To piękne sportowe wydarzenie organizowane przez SOSW nr 1 w Otwocku na czele z panem Arturem Baskiem.

Jesteśmy szczęśliwi, że od wielu lat możemy brać udział w tym wydarzeniu.

• Nasz Miś Bezpieczniś nieustannie w podróży :)

• Miś odwiedza naszych uczniów ucząc zasad bezpieczeństwa a przy okazji w spędza czas wraz z całymi rodzinami… myślę, że nasz miś mógłby opowiedzieć wiele wspaniałych przygód, ale zobaczcie sami :))

• Bezpieczeństwo w Internecie.

• W dniu dzisiejszym, 7 V, odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Panią sierżant sztabową Wiolettą Wnuk - policjantką z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Temat spotkania - Bezpieczeństwo w Internecie, uzależnienia dzieci i młodzieży od portali społecznościowych, gier komputerowych, zjawisko hejtu i cyberprzemocy.

Młodzież z klas 4-8 bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, odpowiadając na pytania i zadając własne pytania. Była to bardzo wartościowa prelekcja.

• Byliśmy przygotowani na majowe święta :)

• Poza wspaniałymi występami podczas dwóch apeli z okazji Narodowego Święta Knstytucji 3 Maja, również cała nasza kochana "czwórka" została udekorowana stosownie do świąt majowych :) Było bardzo uroczyście.