• AKTUALNOŚCI

  • AKTUALNOŚCI

            • Wesoły dzień w Parku Julinek🌞

            • W środę, 24 czerwca, uczniowie klas 2a i 3c spędzili wyjątkowy dzień w Parku Julinek. Nie zabrakło świetnej zabawy, wielu atrakcji, uśmiechów oraz wspólnie spędzonego czasu. To był dzień pełen radości, integracji i niezapomnianych wrażeń!

            • 🏆Nagrody Prezydenta Miasta Otwocka wręczone🏆

            • 24 czerwca 2026r. w Miejskim Teatrze im. Stefana Jaracza odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Otwocka - Otwockie Orły 2025/2026.

              Wyróżnienia wręczał Pan Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski oraz Dyrektor Oświaty Miejskiej Pani Hanna Skrzypczak.

              Uhonorowani zostali najwybitniejsi uczniowie otwockich szkół.

              W kategorii "WYBITNI UCZNIOWIE" ze Szkoły Podstawowej nr 4 nagrody otrzymali:

              Agata W. z klasy 8b,

              Borys K. z klasy 8a,

              Mikołaj G. z klasy 8a.

              W kategorii "NAJWYŻSZA ŚREDNIA" - 6,0 - nagrodę otrzymała:

              Gabriela K. z klasy 7b.

              Serdeczne gratulujemy "czwórkowym orłom" i życzymy dalszych sukcesów.

              Uroczystość została uświetniona występem naszych uczniów z klas 5a i 5b, którzy przypomnieli nam, że za chwilę są wakcje!.

            • 🧑‍🤝‍🧑 „Kulturalni w świetlicy” 🧑‍🤝‍🧑

            • Z radością ogłaszamy, że całoroczny konkurs „Kulturalni w świetlicy”

              już trzeci rok z rzędu wygrała klasa 3b!

              To najlepszy dowód na to, że w zmobilizowanej i zgranej grupie tkwi siła.

              Nagrodą była pizza ufundowana przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

              Wyniki konkursu w kategorii indywidualnej zostaną ogłoszone podczas zakończenia roku szkolnego.

            • 🏆 Rozstrzygnięcie szkolnego rankingu pochwał i uwag! 🏆

            • Z przyjemnością informujemy, że w tym razem zwycięzcami naszego szkolnego rankingu pochwał i uwag zostały klasy 1b oraz 8a!

              Gratulujemy uczniom wzorowej postawy, zaangażowania oraz pozytywnego podejścia do obowiązków szkolnych. W nagrodę zwycięskie klasy miały okazję wspólnie świętować sukces podczas pysznej pizzy , spędzając miło czas w towarzystwie pedagoga i psychologa szkolnego.

              Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagrody.

            • Dziś obchodzimy Dzień Taty❤️

            • Mamy nadzieję, że żaden uczeń nie zapomniał o tym dniu!

              Z tej okazji wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, radości oraz wielu powodów do dumy i uśmiechu każdego dnia.

              Wszystkiego najlepszego!

              Uczniowie z klas 1-3 przygotowali od kilku dni laurki i życzenia dla swoich Tatusiów.

            • Nasza szkoła trwa niemal 100 lat. 🏫

            • Wspólna historia i tradycje budują przez pokolenia czworkową społeczność.

              Niestety, w naszej historii były również białe plamy. Nie wiedzieliśmy nic na temat twórcy Czwórki i pierwszego kierownika Antoniego Mieszały.

              Jakież było nasze zaskoczenie, wzruszenie i radość, gdy odezwała się do nas wnuczka Pana Antoniego, Pani Monika Sielużycka. Przekazała nam zdjęcia i dokumenty swojego dziadka.

              Bardzo dziękujemy Pani Moniko i mamy nadzieję na bliską współpracę.

            • 🌞🌝Co to jest Noc świętojańska?🌞🌝

            • Klasa 1A była w Powiatowej Bibliotece Publicznej na zajęciach o nocy świętojańskiej. Dzieci dowiedziały sie, że noc świętojańska, to najkrótsza noc w roku, obchodzona z 23 na 24 czerwca. To słowiańskie święto ognia, wody i miłości, w trakcie którego dominują widowiskowe rytuały, wróżby oraz poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci.

            • Tydzień dla Bezpieczeństwa.

            • W ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” w naszej szkole gościliśmy wczoraj funkcjonariuszy Policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, a także przeciwdziałania przemocy i hejtowi w ramach akcji „Tydzień z Misiem Bezpiecznisiem”.

              Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w koszulkach Klubu Przeciwników Przemocy, a w ich strojach dominowały kolory: fioletowy, pomarańczowy i czerwony. Wszystko po to, by wyrazić sprzeciw wobec wszelkich form przemocy, w tym przemocy fizycznej i psychicznej, hejtu oraz cyberprzemocy.

              Zwieńczeniem wielu działań podejmowanych w tym roku szkolnym było podpisanie przez wszystkich członków społeczności szkolnej Deklaracji Szkoły Wolnej od Hejtu, Cyberprzemocy oraz Przemocy Fizycznej i Psychicznej.

              Razem możemy zatrzymać przemoc i wyeliminować ją z przestrzeni szkolnej oraz społecznej. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie budować środowisko wolne od przemocy – zarówno w słowach, czynach, jak i w sieci.

            • 18 czerwca uczniowie klas 8A i 8B uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Zimnej Wojny w Warszawie.

            • Podczas zajęć poznali realia życia w Polsce Ludowej (PRL), dowiedzieli się, jak wyglądała codzienność mieszkańców oraz z jakimi trudnościami musieli się mierzyć.

              Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Sprzedaż na kartki”, dzięki której uczniowie mogli wcielić się w rolę klientów z czasów PRL i przekonać się, jak funkcjonował system reglamentacji towarów. Wyjazd był ciekawą lekcją historii.

            • 🥉 Wielki sukces „Czwórki”! 🥉

            • Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego w r. szk. 2025/2026 w kat. dzieci: dziewczęta i chłopcy.

              To efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i sportowej pasji. Jesteśmy dumni z tak wysokich wyników i cieszymy się, że sport zajmuje ważne miejsce w życiu naszych uczniów.

              Serdecznie gratulujemy sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego Pani Katarzynie Bartoszuk, Panu Łukaszowi Poszalskiemu, Panu Jarosławowi Janiakowi i Panu Igorowi Szymańskiemu.

            • 🏃‍♀️🏃‍♂️Tam, gdzie biegi, tam i my :) 🏃‍♀️🏃‍♂️

            • Społeczność „Czwórki” z dumą wzięła udział w jubileuszowym X 24-Godzinnym Integracyjnym Biegu organizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Otwocku.

              To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim do integracji, budowania relacji oraz promowania wartości takich jak wzajemny szacunek, życzliwość i współpraca.

              Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wspaniałej imprezy, a wszystkim uczestnikom za sportowego ducha, uśmiech i pozytywną energię. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

              Szczególne podziękowania składamy za otrzymaną pamiątkową statuetkę „Wiernego Fana”. To dla nas ogromne wyróżnienie oraz wyraz uznania za wieloletnie zaangażowanie i obecność podczas integracyjnych wydarzeń. Takie gesty są dla nas motywacją do dalszego działania i aktywnego uczestnictwa w inicjatywach integrujących lokalną społeczność.

            • "W życiu ważny jest drugi człowiek. Bez niego jest trudno. "

            • W dniu 16 VI w sali gimnastycznej, uczniowie klasy 6b, 7a, 7b i 7c uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami FUNDACJI #DRUŻYNABŁAŻEJA.

              Pan Piotr Małek i Błażej Cymerman poruszyli wiele ważnych aspektów funkcjonowania osób niepełnosprawnych, głównie skupiając się na ich aktywności sportowej.

              "W życiu ważny jest drugi człowiek. Bez niego jest trudno. Marzenia można realizować bez względu na stopień sprawności fizycznej i nigdy nie powinno się poddawać". 

              Te słowa wybrzmiały bardzo dobitnie i na pewno zostaną zapamiętane przez uczestników tego wartościowego spotkania. Wszyscy obecni z ogromną uwagą słuchali tego, co mówili i wyświetlali prelegenci. Były to opowieści bardzo konkretne i życiowe o tym, jak można przełamywać bariery, budować własną siłę i poczucie wartości i nie poddawać się, nawet, jeśli los "poczęstuje" nas bardzo trudnym doświadczeniem.

               

              Panowie Błażej i Piotr doznali poważnych wypadków, w wyniku których stracili obie nogi. Podczas spotkania opowiedzieli, jak jedna chwila nieuwagi lub nieodpowiedzialne zachowanie mogą w ciągu kilku sekund diametralnie odmienić całe życie. Podzielili się historią swoich doświadczeń oraz wyjaśnili, dlaczego nie poddali się po tragedii. Zamiast rezygnować z marzeń, zaczęli stawiać sobie ambitne cele i podejmować wyzwania, które często stanowią ogromny wysiłek nawet dla osób pełnosprawnych, takie jak ukończenie triathlonu na dystansie Ironman.

              Podkreślili znaczenie wytrwałości, determinacji i systematycznej pracy nad sobą w realizacji zamierzonych celów. Pokazali również, jak wiele radości, satysfakcji i pozytywnej energii daje aktywność sportowa oraz przełamywanie własnych ograniczeń.

              Dziękujemy bardzo za tą cenną lekcję o niepełnosprawności, powrocie do zdrowia i pokonywaniu trudności.

            • Miejski konkurs o bohaterskim agencie z czasów II wojny światowej Józefie Szajnowiczu Iwanowie rozstrzygnięty!

            • Dzisiaj, 16 VI, odbył się jego drugi etap. Uczestnicy z otwockich szkół rozwiązywali test, odpowiadali ustnie na pytania , a na koniec prezentowali przed komisją wystąpienie w wybranej przez siebie formie. Jury doceniło wzruszający list do matki w wykonaniu naszej reprezentantki Gabrieli z klasy 7b. Wypowiedź nagrodzono spontanicznymi oklaskami.

              Ostatecznie Gabrysia zajęła zaszczytne II miejsce i będzie nas reprezentowała podczas uroczystości otwarcia kompleksu basenów w Otwocku, który będzie nosił imię bohatera Polski i Grecji, słynnego agenta wywiadu i pływaka Józefa Szajnowiczu Iwanowa.

              Gratulujemy Gabrysi sukcesu!

            • ✨ 13 VI w naszej szkole wyjątkowy wieczór – Bal Ósmoklasistów! ✨

            • Uczniowie rozpoczęli ten wyjątkowy czas od tradycyjnego poloneza, który jak zawsze nadał uroczysty charakter temu wydarzeniu.

              Nie zabrakło również niespodzianki – ósmoklasiści przygotowali specjalny taniec, który zachwycił wszystkich i pokazał ich zaangażowanie, kreatywność oraz wspólną energię.

              Była chwila na wspomnienia z tych ośmiu wspólnie spędzonych lat. A potem… czas na zabawę!

              Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam, aby ten wieczór pozostał w Waszych sercach na długo. Niech będzie pełen radości, przyjaźni i niezapomnianych momentów.

            • Uroczystość podsumowania Konkursów Przedmiotowych.

            • 11 czerwca 2026 roku w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie, przeprowadzonych w roku szkolnym 2025/2026.

              Nasza laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego Agata Walenda oraz laureat Kuratoryjnego Konkursu Historycznego Borys Kaczmarczyk otrzymali dyplomy z rąk pani Wioletty Krzyżanowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

              W tym dniu Borysowi towarzyszyła rodzina, a Agacie – pani Magdalena Magnuszewska. Gratulacje składamy również Mikołajowi Gromkowi, który uzyskał tytuł finalisty Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.

              Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            • 🌦️Deszcz nie pokrzyżował naszych planów! 🌦️

            • Uczniowie z klasy 1a i 2b świetnie bawili się podczas wycieczki do Domu Pracy Twórczej „Granica” w Puszczy Kampinoskiej. Dzień pełen był atrakcji: warsztatów muzycznych, plastycznych (decoupage), przyrodniczych oraz spaceru po pięknej okolicy. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i dużo radości. Był to czas pełen twórczej energii i dobrej atmosfery!