Dla niektórych to ponoć najpiękniejszy dzień w roku… a dla naszej społeczności zdecydowanie słodki.
DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW,
która ufundowała dla wszystkich pyszne pączki z piekarni Wanda.
A czy były dobre…? miny mówią same za siebie !!!
Dla niektórych to ponoć najpiękniejszy dzień w roku… a dla naszej społeczności zdecydowanie słodki.
DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW,
która ufundowała dla wszystkich pyszne pączki z piekarni Wanda.
A czy były dobre…? miny mówią same za siebie !!!
W środę odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Do etapu miejskiego zakwalifikowano: Zofię B. z klasy 5, Lenę K. z klasy 7 oraz Blankę K. z klasy 3.
SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy powodzenia na dalszych etapach.
Z ogromną radością informujemy, że Janek Ś. z klasy 8 przeszedł do ostatniego etapu Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.
Bardzo się cieszymy i gratulujemy wielkiego sukcesu Jankowi oraz pani Anecie Domagalskiej.
Trzech naszych uczniów: Janek, Borys i Adam staną niebawem w gronie najlepszych z województwa walcząc o podium, każdy w swoim zakresie wiedzy.Trzymamy kciuki !!!
Z ogromną radością informujemy, że Adam G. z kl. 8 i Borys K. z kl. 7 przeszli do ostatniego etapu Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.
Gratulujemy chłopakom oraz pani Jolancie Wnuk wielkiego sukcesu.
Chcemy zaznaczyć, że Adam ze swoim wynikiem był 3 w województwie. Trzymamy kciuki za finał.
A to jeszcze nie koniec. Z matematyki też mamy sukces, ale o tym niebawem.
Dnia 24 lutego uczniowie klas 2a i 2b udali się na wycieczkę do parku trampolin „Stacja Grawitacja” w Warszawie. Dzieci korzystały między innymi z trampolin, ścianki wspinaczkowej oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w tym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała.
W ramach akcji wolontariatu nasi uczniowie roznoszą po skrzynkach pocztowych ulotki z informacją o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pro bono. Wszyscy wiemy, że dzięki 1,5% można uczynić wiele dobra…
Ulotki są na rzecz OTOP Hospicjum Domowe Empatia.
Wesprzyjmy ich działania!!!
W piątek 21 II obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony na świecie od 1999r. W Czwórce również pamiętaliśmy o tym święcie. Na szkolnych korytarzach uczniowie mogli rozwiązać łamigłówki i rebusy językowe przygotowane przez panią bibliotekarkę i panie polonistki. Zmagaliśmy się z językowymi łamańcami, stwierdzając, że język polski może być trudny :)
W piątek 21 II uczniowie klasy 3a oraz 7a odebrali nagrodę w postaci pizzy z pedagogami za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii odpowiednio klas 1-3 i klas 4-8 w konkursie "Ranking pochwał i uwag" za I półrocze. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pizzy, ale również voucherów na bilety do kina Oaza, którymi po raz pierwszy nagrodzeni zostali także ci uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę pochwał w poszczególnych klasach!!!
Gratulacje dla uczniów oraz wychowawców klasy 7a Pani Moniki Podniesińskiej, wychowawcy klasy 5b Pani Anny Sobieraj, wychowawcy klasy 6b – Pani Ewy Cieślak oraz wychowawcy klasy 4b Pani Agnieszki Skolimowskiej.
Gratulacje również dla pozostałych klas i ich wychowawców, ale także rodziców, bowiem wyniki tych klas również były wysokie.
Castorama? To nie tylko sklep, ale i miejsce technicznych warsztatów z majsterkowania. Klasa 3a miała szansę poznać sklep budowlany i przekonać się do czego służy młotek oraz gwoździe i z ich pomocą stworzyć swoją konstrukcję z drewna.
W dniu 21 II klasa 2c podsumowywała pracę metodą projektu dotyczącego polskich noblistów. Uczniowie w grupach przygotowali prezentację dotyczącą wybranego noblisty. W dniu dzisiejszym na lekcji odwiedził nas min. Czesław Miłosz, czy Olga Tokarczuk. Nie zabrakło też fragmentów powieści Władysława Reymonta i Henryka Sienkiewicza. Na koniec uczennice zaprezentowały wiersz Wisławy Szymborskiej ,,Nic dwa razy się nie zdarza” w formie piosenki. To była bardzo interesująca lekcja historii i literatury.
Dzisiaj, 20 II, w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza odbyło się spotkanie projektu edukacyjnego „Eco Studio ELECTRO-SYSTEM”. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie klasy 5B mieli okazję poznać Saszan - wokalistkę i influencerkę oraz dziennikarza – Kubę Klym, którzy są ambasadorami projektu. Poprowadzili oni krótką lekcję dotyczącą ochrony środowiska z uwzględnieniem, jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Podczas warsztatów uczniowie brali udział w Eco-treningu tanecznym, Eco-quizie, zdobywając przy tym nagrody. Na zakończenie zajęć nie obyło się oczywiście bez autografów i zdjęć pamiątkowych.
A na koniec nasi uczniowie udzielili wywiadu TV POLSKIEJ, ich wypowiedzi można obejrzeć w Kurierze Mazowieckiem.
Nasz Czwórkowy Chór zajął III MIEJSCE
w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Rozśpiewajmy Niepodległą".
Serdecznie GRATULUJEMY chórzystom
oraz pani Agnieszce Czarneckiej naszej wybitnej nauczycielce muzyki i opiekunowi chóru.
Tuż przed feriami ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Polskiej MELODIA online.
Z radością informujemy, że nasi chórzyści zajęli III miejsce.
Zespół wystąpił pod dyrekcją i przy akompaniamencie Pani Agnieszki Czarneckiej
Wielkie gratulacje!
Podczas ferii w naszej szkole został zainstalowany system czujek przeciwpożarowych. Znajdują się one w każdym pomieszczeniu oraz na korytarzach, w sumie jest ich kilkadziesiąt. Dobiegają ostatnie podłączenia i wszystko będzie gotowe. To zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo naszej szkoły, która w tym roku obchodzi swoje 95 urodziny.
Bardzo dziękujemy Prezydentowi Otwocka - Panu Jarosławowi Margielskiemu oraz całej Radzie Miasta Otwocka na czele z jej Przewodniczącą Panią Moniką Kwiek za wsparcie wniosku, a Pani dyrektor za doprowadzenie do instalacji tego systemu. Obyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać w praktyce.
14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.
Zadaniem Armii Krajowej było tworzenie struktur wojskowo-organizacyjnych na czas okupacji dla mobilizacji społeczeństwa do walki bieżącej, ochrona Polskiego Państwa Podziemnego oraz odtworzenie armii na czas otwartej walki o niepodległość, czyli przygotowanie kraju do powstania powszechnego.
Nasi uczniowie już dwa tygodnie przed feriami przygotowali kartki z życzeniami dla podopiecznych Otwockiego Hospicjum. Razem z kartkami zostały wręczone także piękne kolorowe prymulki. Dziękujemy za wsparcie Kwiaciarni na Kresach oraz Piekarni Wanda. Wspaniale jest czynić dobro i nieść radość innym.
Wszystkie niezbędne informacje na temat zasad i terminów rekrutacji oraz potrzebnych dokumentów znajdują się w Menu głównym w zakładce - Uczniowie i rodzice - Ważne informacje - Rekrutacja.
Dnia 28 stycznia klasa 2a była na wycieczce w Ferio Wawer na warsztatach. Uczniowie wykonali Eko - skarbonkę ucząc się oszczędnego dysponowania pieniędzmi. Po warsztatach dzieci miały czas na wspólną zabawę. Wszyscy dobrze się bawili i wrócili z wycieczki zadowoleni.
Powered by aSc EduPage