• WOLONTARIAT

• Integracja - Śródborów

• Od wielu lat utrzymujemy bardzo ciepłe relacje z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Śródborowie.

Organizujemy wspólne akcje mające na celu integrację naszych uczniów z podopiecznymi ośrodka.

Nasi uczniowie mogą także uczyć się języka migowego, dzięki czemu uzyskujemy lepsze porozumienie z naszymi przyjaciółmi ze Śródborowa.

20 maja uczestniczyliśmy w wyjątkowej imprezie.

Klasa 2d wraz w wychowawczynią Eweliną Szarek, szkolna grupa śpiewająca oraz część grupy szkolnego wolontariatu pod wodzą pana Konowrockiego wyruszyła do ośrodka w Śródborowie.

Wraz z tamtejszymi uczniami stworzyliśmy przedstawienie pt. „Złoty król o złotym sercu”.

Było to dla nas nie lada wyzwanie i bardzo ciekawe doświadczenie. Przekonaliśmy się, że można żyć pełnią życia, mimo pewnych dysfunkcji.

Jak powiedziała jedna z naszych uczennic: „Jest tu nadzwyczaj normalnie” :-).

Nasze nowe koleżanki nauczyły nas kilku znaków migowych. To bardzo trudne, ale i interesujące.

Po wspólnym przedstawieniu chłopcy z kl.2d wraz z wychowankami ogniska „U Dziadka Lisieckiego” zatańczyli genialny taniec hip- hop.

Później wspólnie bawiliśmy się w śródborowskim lesie, zajadając tort, kiełbaski, watę cukrową, słuchając hitów, śpiewanych przez nasze dziewczyny i konwersując z naszymi nowo poznanymi kolegami i koleżankami.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” . Dla uszu też…

Więcej zdjęć dostępnych jest w albumie fotograficznyym - patrz na zakładki na stronie głównej.