• Uczniowie klasy 4b mówią - "pomaganie daje radość" :)

• W listopadzie 2022 r. uczniowie postanowili bardziej aktywnie wpierać różne akcje charytatywne i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Jeden z uczniów - Ignacy wraz ze swoim tatą - przedstawili na początku grudnia pierwszą klasową propozycję takiej akcji, która spotkała się z ogromną aprobatą pozostałych uczniów.

Postanowili wesprzeć działalność UNICEF, zbierając środki na zakup produktów niezbędnych do przeżycia dla dzieci z krajów trzeciego świata. Warunkiem było, aby każdy uczeń, który chce wesprzeć tą akcję, podarował "przysłowiowy wdowi grosz" ze swojej skarbonki :)​​​​​​​

Udało się !!! Wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią podarowali "ten grosz" od siebie i wspólnie wybrali, co chcą kupić, aby pomóc tym dzieciom.

Certyfikat jest tylko potwierdzeniem, że trzeba czynić dobro i pomagać innym i można to czynić na różne sposoby :)

• Efekty naszego wspólnego zbierania "talenciaków" :)

• Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie w akcje sieci sklepów Lidl - Szkoły Pełne Talentów. Łącznie udało nam się zebrać aż 5061 Talenciakow! Wszystkie punkty zostały wymienione na nagrody dla szkoły.

Otrzymaliśmy: magnetyczną pięciolinię, zestaw nut samoprzylepnych, magnetyczną piramidę żywienia, 2 hałasomierze oraz grupowy zestaw plastyczny XXL.

Z niecierpliwością czekamy jeszcze na dostawę: pudełka instrumentów, tablicy magnetycznej układu krwionośnego, zestawu do tenisa stołowego (12 rakietek + 144 piłeczki) oraz zestawu tangramów matematycznych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Wspólnie możemy więcej!

• Nasz chór na finale WOŚP.

• Dzisiaj pani Agnieszka Czarnecka połączyła dwa chóry: z naszej szkoły oraz SP8. Razem uczniowie zagrali i zaśpiewali dla WOŚP.

Razem walczymy z sepsą….

• Bal karnawałowy dla klas I-III już za nami :)

• Dzisiaj na szkolnych korytarzach było kolorowo i radośnie. A wszystko to za sprawą balu karnawałowego dla klas I-III. Pomysłowość dzieci i ich rodziców co do przebrania uczniów była imponująca :)

• "Nie ma kaleki - jest człowiek" - takie przesłanie ze sceny usłyszała nasza młodzież.

• Z okazji 100-lecia działalności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i 25-lecia działania OSPAR - Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznej, w PMDK w Otwocku, klasa VIIa z opiekunami obejrzała występ zespołu osób z niepełnosprawnością Rapsodia z Konstancina, zespołu dziecięcego ze szkoły nr 2 w Otwocku, wychowanków z MOS "Jędruś" z Józefowa , młodzieży z ośrodka szkolno - wychowawczego w Świdrze, uczniów Akademii Tańca oraz grupy tanecznej z PMDK z Otwocka oraz wielu innych. Ze sceny padły ważne przesłania : "Nie ma kaleki - jest czlowiek" oraz "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać".

• Kolejne piękne kolekcje zagościły w szkolnej świetlicy.

• W środę, 25 I br. kolejni uczniowie przynieśli do świetlicy szkolnej kolekcje swoich rodziców i innych członków rodzin. Antonina z klasy 3B pokazała kolekcję figurek z pieskami, którą zbierała jej mama, Ignacy z klasy 1B pochwalił się klaserem ze znaczkami jego mamy i zbiorem oryginalnych kopert pocztowych swojego wujka. Karolina z klasy 2A również przyniosła klaser z pięknymi znaczkami swojego taty. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się wszystkie te kolekcje.

• Mitologia w teatrze.

• 20 stycznia br. klasy Va i Vb były na spektaklu "Ścieżkami bogów" w otwockim PMDK. Teatr ARTENES z Wrocławia przez 70 minut przekazał uczniom zarys wiedzy o bohaterach wybranych mitów greckich: m. in. Persefony, Syzyfa, Narcyza, Prometeusza, Pytii, Hermesa, Charona i Zeusa Gromowładnego.

• Koncert laureatów XIX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w PMDK.

• W sobotę 21 I 2023 r. odbył się koncert laureatów XIX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz wręczenie nagród. Nasz szkolny chór zdobył III miejsce w kategorii zespołów, a w kategorii solistów 11-14 lat Karina  zdobyła II miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i chórzystom, i solistce, i naszej nauczycielce muzyki - Pani Agnieszce Czarneckiej za piękne i profesjonalne przygotowanie uczniów do tego konkursu.

• Od najmłodszych lat trzeba zapoznawać z ważnymi historycznymi wydarzeniami.

• W świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka na temat Powstania Styczniowego, którego 160 rocznica przypada w najbliższych dniach. Dzieci dowiedziały się, że powstanie było ogromnym zrywem patriotycznym narodu Polskiego przeciwko zaborcy rosyjskiemu. Dzieci wspólnie z nauczycielami świetlicy śpiewały patriotyczne pieśni chcąc w ten sposób uczcić powstańczy zryw i oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym kraju, posługiwać się polskim językiem, mieć swoją kulturę i tożsamość narodową.

• Dzień Babci i Dziadka w oczach "czwórkowych świetliczaków" :)

• Dzieci w ramach zajęć świetlicowych przez cały tydzień przygotowywały różne prace plastyczne i z zastosowaniem nowoczesnych technologii komputerowych z okazji tego ważnego święta. Ich zaangażowanie w wykonanie tych prac pokazało, jakimi pięknymi i wartościowymi uczuciami darzą swoje babcie i dziadków.

• Kreatywne budowanie z klocków :)

• Dzisiaj na świetlicy szkolnej Maks z klasy 1c zbudował - jak dotąd najwyższą wieżę z drewnianych klocków, która mierzyła aż 1,78 cm.

Zapraszamy wszystkich chętnych "świetliczaków" do brania udziału w biciu tego rekordu. Maksiowi GRATULUJEMY!

• Co to jest filatelistyka? Uczniowie klas najmłodszych już wiedzą :)

• W czwartek 19 stycznia br. w świetlicy szkolnej zapoznawaliśmy się z przepiękną kolekcją znaczków pocztowych, które zbierał w dzieciństwie tata uczennicy klasy 3b - Wiktorii. Dzieci były zafascynowane. Okazało się, że przy okazji odżyły także wspomnienia nauczycieli świetlicy.