• To była prawdziwa uczta dla uszu i nie tylko dziecięcych :)

• Uczniowie klasy 1B udali się dziś na koncert Disneya do PMDK w Otwocku. Nasze pierwszaki wykazały się doskonałą znajomością motywów muzycznych z filmów Disneya. Koncert poprowadził wspaniały konferansjer, najpopularniejszy bałwan na świecie- Olaf! Nie zabrało też takich osobistości jak Vaiana, Alladyn, Elsa czy Chudy z Toy Story.

• "Wyśpiewany" sukces naszych uczniów :)

• W minioną sobotę, 14 stycznia,  chórzyści z naszej szkoły, przygotowani przez Panią Agnieszkę Czarnecką, wzięli udział w XIX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Konkurencja była duża i wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom artystyczny.Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami w dwóch kategoriach:

1) II miejsce w kategorii solistów z klas 4-8 wywalczyła Karina z klasy 4b;

2) III miejsce w kategorii zespołów ze szkół podstawowych zdobył nasz Czwórkowy chór w składzie:

Ola 2b, Marcelina 2b, Jerzy 2b, Zosia 3a, Ula 3a, Ola 3a, Antonina 3a, Helena 4a, Karina 4b oraz Ania  5b.

WIELKIE GRATULACJE!!!

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć występ naszych uczniów zapraszamy na Koncert Laureatów, który obędzie się w najbliższą sobotę (21 stycznia) o godz. 12.00 w PMDK-u w Otwocku.

• Relacja z kilku tygodni trwania akcji - "Tydzień z Misiem Bezpiecznisiem".,

• Od kilku tygodni w ramach naszej szkolnej akcji profilaktycznej  - "Tydzień z Misiem Bezpiecznisiem", Misie gościły w domach naszych uczniów.Dzieci poznawały zasady bezpiecznych zachowań, wspólnie z rodzicami i Misiem aktywnie spędzały czas, częstowały się słodkościami od Misiów oraz wykonywały zadania od rodzin, u których wcześniej gościły Misie. Pobyt w rodzinach został pięknie udokumentowany w księgach pamiątkowych.

• Witamy na Olimpie :)

• W dniu 10 stycznia br. sala nr 19 zamieniła się w siedzibę bogów greckich. Uczniowie kl. 5b na języku polskim wcielili się w role: Zeusa, Hery, Ateny, Posejdona i wielu innych bohaterów mitów greckich. Było interesująco i zabawnie.

• "Czwórkowicze" na szczycie laureatów XXII Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową!

• W dniu 9.01.2023 r. odbyło się ogłoszenie wyników XXII Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową organizowanego przez MOKTIS w Otwocku.

Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła zajęła I MIEJSCE w kategorii kl. 4-8. Nagrodzoną szopkę wykonali bracia Jan i Olek. Siostry Zosia i Zuzia za swoją szopkę w kategorii kl. 0-3 otrzymały dyplom uznania.

Serdecznie GRATULUJEMY !!!

• Orszak Trzech Króli w Otwocku.

• W piątek 6 I 2023 r. wzięliśmy udział w ulicznych jasełkach, jako świta króla Melchiora z Azji. W tym roku  towarzyszył nam prawdziwy chiński smok. Wzbudzał ogromne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także i wśród dorosłych :) Było uroczyście, ale i rodzinnie. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tym ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy reprezentowali naszą szkołę w Orszaku: dzieciom i ich rodzicom oraz opiekunom - głównym koordynatorom: Panu Mariuszowi Konowrockiemu i Pani Katarzynie Poszalskiej oraz osobom wspierającym: Pani Justynie Kotłowskiej i Pani Ewie Cieślak.

Za pomoc w przygotowaniach: panu Zbyszkowi naszemu konserwatorowi za pomoc techniczną, pani Teresie Czarneckiej za uszycie kilku strojów, pani Monice i Hani z sekretariatu za pomoc przy strojach.

Wszystko zaczęło się pod Teatrem im. Jaracza, potem Orszak powędrował w kierunku Parku Miejskiego, przy wspólnym kolędowaniu wszystkich zgromadzonych. Na scenie w centrum Miejskiego Parku rozegrały się kulminacyjne sceny tego wydarzenia i wspólne śpiewanie kolęd.