• "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

• GOGLE VR

• W tym roku nasza szkoła otrzymała nowoczesne wyposażenie dydaktyczne w ramach projektu "Laboratoria przyszłości", między innymi kilkanaście zestawów Gogli VR, które będą mogły być wykorzystane podczas lekcji z wielu przedmiotów i umożliwić wirtualne zgłębianie wiedzy. Na początku września na lekcji biologii uczniowie klasy 7a wykorzystywali Gogle VR. Zajęcia były bardzo ciekawe i bogate w emocje.

"Laboratoria Przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podstawową misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W czwartek - 29.09.2022 r. klasa 7a mogła podczas lekcji biologii wnikliwie zapoznać się z budową szkieletu i czaszki dzięki okularom VR. Uczniowie byli bardzo zadowoleni mogąc samodzielnie obracać modele i oglądać to co ich najbardziej interesuje.

W dniu 11 X 2022 r. . Pani dyrektor, która już pracuje z Goglami VR na swoich lekcjach, dzisiaj przeszkoliła nauczycieli z ich obsługi podczas Rady Pedagogicznej. Jest to świetne narzędzie do wykorzystania na każdej lekcji, niezależnie od przedmiotu.

Dzisiaj na lekcji biologii klasa 7 mogła dzięki okularom VR, zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości, zobaczyć co stanie się z ciałem ludzkim pozbawionym szkieletu, jak rozkładane są cząstki pokarmowe w układzie pokarmowym, jakie skladniki spożywamy wraz z codziennym pokarmem, jak wygląda szkielet noworodka i czym różni się od szkieletu osoby dorosłej.

Klasa 6b dnia 1 XII 2022 r. na lekcji biologii pomimo zimowej aury za oknem mogła obejrzeć podczas zajęć owady, pajeczaki i skorupiaki dzięki technologii 3d i okularom VR zakupionym w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

#laboratoriaprzyszłości