• Nagroda w postaci Pizzy? Tak jest w "czwórce" :)

• W ostatnich dniach uczniowie z klas 3b, 4b i 8b spotkali się na zwycięskiej pizzy z pedagogami. Było miło i smacznie.

Rozstrzygnięcie konkursu: Ranking pochwał i uwag na koniec I półrocza roku szkolnego 2022-2023 !!!​​​​​​​

W Rankingu ... w kategorii klas I-III zwyciężyła klasa 3b, która osiągnęła największy dodatni wskaźnik POCHWAŁ przypadających na 1 ucznia tj. 9,60. Klasa 3b wyprzedziła klasę 1c - 5,72 oraz klasę 1a - 5,25.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa 4b, która osiągnęła największy dodatni wskaźnik POCHWAŁ przypadających na 1 ucznia tj. 9,55. Klasa 4b wyprzedziła klasę 6b - 7,45 oraz klasę 4c - 6,35.

W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła klasa 8b, która osiągnęła największy dodatni wskaźnik POCHWAŁ przypadających na 1 ucznia tj. 10,54. Klasa 8b wyprzedziła klasę 8a - 9,30 oraz klasę 7a - 9,10.

• Jak obchodziliśmy Dzień dentysty w "czwórce"?

• W piątek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dentysty. Z tej okazji uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać ciekawej prezentacji związanej z profilaktyką stomatologiczną, ale także poczuć się jak prawdziwy dentysta, czy ortodonta, robiąc wyciski zębowe, borując zęby lub zakładając plomby.

Serdecznie dziękujemy Pani Laurze Latuszek i jej zespołowi za przygotowanie wydarzenia.

• Apel z okazji Dnia Kobiet - ciąg dalszy świętowania.

• Dzisiaj, 10 marca, w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet (w środę mieliśmy rekolekcje).

Wśród życzeń, specjalnych pokazów tańca, piosenek śpiewanych z serca, czy anegdot związanych z mężczyznami i kobietami była przede wszystkim chęć podkreślenia szacunku, jakim obdarzamy kobiety.

Bez Was, ten świat poszedłby na zatracenie…

W Dniu Kobiet Życzymy Wam,

aby wszystkie plany i marzenia nawet te bardzo abstrakcyjne - udało się zrealizować.

Życzymy szczęścia, dzięki któremu te zamierzenia staną się realne.

Zdrowia, które pomoże w ich realizacji oraz bliskich i przyjaciół,

z którymi będziecie mogły dzielić radość ze swoich sukcesów.

Męska społeczność z SP nr 4 w Otwocku

• Obchody Dnia Kobiet w "czwórce" - czas zacząć :)

• W dniu 8 marca w niektórych klasach obchodziliśmy Dzień kobiet, w innych te uroczystości będą miały miejsce w kolejnych dniach - 9 i 10 marca. Chłopcy zaskoczyli swoją pomysłowością, wysoką kulturą osobistą, zaś dziewczęta były radosne i szczęśliwe.

• Czy papierowe tulipany mogą się spodobać kobietom? Czemu nie?

• Chłopcy uczęszczający na świetlicę szkolną bardzo się postarali, aby obdarować mamy, siostry, babcie lub inne bliskie im kobiety wykonanymi przez siebie kwiatkami. Powstał z nich piękny, kolorowy bukiet :) Dzisiaj zabiorą je do domów, aby stały się powodem do radości dla innych :)

• Czy wiecie, że nasza biblioteka to niesamowite miejsce?

• Wszystkie najważniejsze informacje na temat funkcjonowania naszej biblioteki, podejmowanych inicjatyw i organizowanych konkursów są dostępne w Menu górnym w zakładce - Struktura i organizacja - Biblioteka.

Zachęcamy do zapoznawania się z nimi na bieżąco :)

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Biblioteka SP4 w Otwocku nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa (nie tylko) wśród dzieci i młodzieży.

Otrzymaliśmy od Fundacji paczkę 50 wartościowych książek, które wzbogacą obcojęzyczny zbiór naszej biblioteki (książki w języku ukraińskim oraz książki w języku angielskim).

• Mikołaj Kopernik - uczony, który "wstrzymał słońce, ruszył ziemię".

• Nasza szkoła przygotowała bardzo ciekawą, gazetkę upamiętniając 550 urodziny Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" - ("O obrotach sfer niebieskich”).

Jak podają źródła historyczne, astronomia była czymś w rodzaju hobby i wielkiej pasji dla Mikołaja Kopernika. Głównie zajmował się ekonomią, finansami, zarządzaniem majątkiem, który powierzono jego opiece. Napisał kilka traktatów właśnie o tematyce ekonomicznej, a w jednym z nich opisał zjawisko "wypierania  monety dobrej, przez monetę złą", czyli sposoby "psucia" monet w czasach, w których żył ten wybitny uczony.

Jest to dowód na to, że jeśli czymś się bardzo interesujemy i to coś staje się naszą prawdziwą pasją życia, to możemy bardzo dużo osiągnąć :)

• Walczyliśmy do końca :)

• W środę i czwartek nasi uczniowie z klas 7-8 brali udział w Mistrzostwach Otwocka Szkół Podstawowych w siatkówce. Eliminacje odbywały się w naszej szkole. Niestety z czterech wyznaczonych szkół stawiła się tylko jedna. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, rozegrali swoje mecze z drużyną SP 6 Otwock. W obu przypadkach rywale okazali się lepsi. Pomimo porażk,i obie nasze drużyny wywalczyły awans do finału, który odbędzie się za kilka dni. Liczymy, że zebrane doświadczenia sprawią, że drużyna CZWÓRKI zaprezentuje się dobrze w turnieju finałowym.

• Lekcje historii dla młodszych.

• Dnia 01.03.br uczniowie klasy 3b byli na wycieczce w Muzeum Powstania Warszawskiego.Wzięli udział w ciekawych zajęciach, odnoszących się do lektury Joanny Papuzińskiej - "Asiunia'. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała wojna oczami dziecka. Wspólnie z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze miejsca w muzeum.

• Jak powstają filmy i seriale?

• Klasę 2b odwiedziła w tym tygodniu p.Agnieszka Olejnik - reżyserka oraz scenarzystka wielu znanych i lubianych filmów oraz seriali. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki tego ciekawego zawodu.