• Próbna ewakuacja.

• Co roku w szkole musi odbyć się próbna ewakuacja. W "czwórce" odbyła się dnia 16.09. Na szczęście organizacja ewakuacji uczniów i pracowników przebiegłą sprawnie i zgodnie zprocedurami.

• Akcja "Szkoły pełne talentów" - czekamy na Talenciaki.

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoły pełne talentów" organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

​​​​​​​Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Możesz pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzesz w sklepie Lidl.

Za każde wydane 50zł, w tym owoc lub warzywo, dostaniesz 1 Talenciaki.

Zebrane Talenciaki możesz przekazać naszej szkole skanując kod QR z kuponu, wpisując kod na stronie lidl. pl/Szkoly lub wrzucając Talenciaki do specjalnego pudełka znajdującego się w szkole.

Talenciaki zgromadzone na internetowym koncie, szkoła może wymienić na atrakcyjne wyposażenie m. in. sprzęt sportowy, elektroniczny, muzyczny itp.

Akcja wydawania Talenciakow w sklepach Lidl trwa do 13. 11.2022.

• Świetlica, ach świetlica :)

• Na świetlicy nie ma czasu na nudę. Od samego rana dzieci znajdują ciekawe zajęcia dla siebie. Wspólne kreatywne prace dają wspaniałe efekty i radość dzieci.

• Nowoczesne technologie na lekcjach w "czwórce" !!!

• W tym roku nasza szkoła otrzymała nowoczesne wyposażenie dydaktyczne w ramach projektu "Laboratoria przyszłości", między innymi kilkanaście zestawów Gogli VR, które będą mogły być wykorzystane podczas lekcji z wielu przedmiotów i umożliwić wirtualne zgłębianie wiedzy. Dzisiaj na lekcji biologii uczniowie klasy 7a wykorzystywali Gogle VR. Zajęcia były bardzo ciekawe i bogate w emocje.

"Laboratoria Przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podstawową misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

• Pierwsze szczęśliwe dni nauki i zabawy za nami :)

• Ruszyliśmy pełną parą :) Uczniowie odebrali już podręczniki, zapoznali się z nauczycielami, z nowymi koleżankami i kolegami i rozpoczęli zajęcia, zarówno te w klasach, jak i w świetlicy szkolnej. Pogoda jest piękna, więc w ramach zajęć świetlicowych, uczniowie pod opieką nauczycieli świetlicy wychodzą na placyk zabaw. Radość maluje się na twarzach zarówno tych uczniów, którzy korzystają z zajęć na świeżym powietrzu, jak i tych, którzy siedzą w ławkach :)

Tak właśnie jest w naszej "czwórce" !

• Zmiana na stanowisku wicedyrektora szkoły.

• W tym roku szkolnym następuje zmiana osoby piastującej stanowisko wicedyrektora szkoły.

Po 15 latach oddanej, rzetelnej i bardzo owocnej pracy na tym stanowisku, Pani Ewa Cieślak postanowiła zakończyć ten etap swojej pracy zawodowej i poświęcić się w pełni pracy z dziećmi i młodzieżą.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za serce, życzliwą atmosferę, którą tworzyła przez te wszystkie lata oraz za wspaniałą współpracę i codzienne wsparcie, jakie otrzymywaliśmy.

Od 1 IX 2022 r. wicedyrektorem szkoły będzie Pani Ewa Grzybowska, wieloletni wspaniały nauczyciel "czwórki", oddany w pełni swojej pracy zawodowej.

Pani Ewie życzymy dobrej, spokojnej i pełnej pozytywnych wyzwań pracy na tym stanowisku.